Tahsilat Yönetimi

image21

Doğru ve etkili dokunuşlarla, işletmenin donuk alacaklarının tahsilatına yönelik en kısa sürede çözüme ulaşılması sağlanır.

Operasyon

image22

İşletme bünyesinde belirlenecek planlama ile zaman ve personel kaynaklı sorunların minimize edilerek operasyonel süreçte oluşacak kayıpların engellenmesi hedeflenir.

Eğitim

image23

Alacak yönetimini etkinleştirecek eğitimlerin çalışanlara verilmesi hem kuruma hem de agentların gelişimine katma değer sağlayacaktır. 

Analiz & Raporlama

image24

İşletme içerisindeki tüm birimlere ait işlemler periyodik olarak raporlanmalı ve bu raporlama sonuçları doğru, açık ve hedefe yönelik bir şekilde analiz edilmelidir.  

Çağrı Değerlendirme ve Kalite

image25

  Kurumun stratejilerine ve uygulama talimatlarına uygun kalitede tahsilat veya diğer çağrı süreçlerinin oluşturulması, sürdürülmesi ve gerekli kontrollerin yapılması, çağrı modeli açısından önemli istatistiklerin yapılması, arama yeteneklerinin gelişimi için yol haritası çıkarılması açısından Çağrı Değerlendirme ve Kalite Kontrol Süreci çok önemlidir. 

Araştırma

image26

Portföy aramalarında ağırlıklı olarak iletişim bilgilerinden kaynaklı aksiyon alınamadığında zaman ve gelir kaybı yaşanmaktadır. Bu aşamada oluşabilecek kayıpları engelleyerek ve uygun aksiyonları alarak yüksek oranda ulaşılabilirlik sağlanması hedeflenir.